YARDIMKayıt


Site içerisinden kayıt ol linkine basarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz. 6 haneli mevcutta bulunan müşteri lisans numaranızı yazmanızın ardından kişisel bilgilerinizi doldurunuz.
Kayıt olurken bilgileri yazılı olan telefon ve mail adresi muattap alınmaktadır. Harici bir ulaşım ile destek veremediğiz gibi güvenlik açısındanda buna önem vermekteyiz. Bu bilgilerin doğru olduğundan emin olarak kayıt işlemini bir şifre belirleyerek tamamlayınız.
Kullanıcı adı şifrenizi korumak müşterinin sorumluluğunda olduğu gibi, kayıt olduğunuz mail adresi ve telefon numarasından gelen destek taleplerinede yetkili gözüyle baktımığızı unutmayınız.
Alt kullanıcı kayıt işlemlerinde, Ana kullanıcı adı ve şifresi bilmeniz gerekmektedir. Üçüncü kişilerin bir kullanacı satın alarak sizin bilgilerinize erişmemesi için alt kullanıcı satın alma işlemi bu şekilde güvenli hale getirilmiştir.


Ödeme


Kredi karı ile ödeme esnasında bir problem yaşıyorsanız, hata kodunuza göre, kartınızın internet ödemelerine açık olduğundan emin olunuz. CCV ve kart bilgilerinin doğru yazdığınıza eminseniz ve ödemeniz gerçekleşmiyor ise öncelikle bankanıza danışınız. Sorunun devam etmesi halinde bizi mail ile bilgilendiriniz. Havale ile ödeme işlemleri için belirtilen IBAN numarasına havale işlemini yaparken MÜŞTERİ numaranızı mutlaka belirtiniz.

Giriş


https://zirweb.bulutprogram.net/ adresine giriş yapınız.
Müşterinumaranız sonuna -1 konularak 123456-1 gibi kullanıcı adınız oluşturulmuştur. kullanıcı adınızı yazdığınız zaman aşağıda hangi sunucuya atanacağınız yazmaktadır.
Web Giriş: kısıtlı olan giriş kısmıdır. sadece telefon ve tablet gibi anlık giriş yapılacak veya mecburi olduğnuz yerlerde kullanılır. internet cafe gibi geçici olarak işlem yapacağınız yerlerde de kullanılabilir.
Önemli uyarı: Web girişi ile tarayıcı içerisinden kısıtlı çalışır, dosya kopyalama çalışmaz, program tam ekran olmaz.
Yerel Giriş: =Eklenti Kur= diye bir ibare belirir ve bunu bir defalık kurmanız gerekir. Bu chrome veya explorer tarayıcılarınız için bir eklenti oluşturur. 3-5 sn içinde indirilir ve kolayca kurulur. Birdefalık yapılan bu işlem ardından sayfanızı yenileyiniz ve bilgilerinizi yazarak "Yerel" seçerek giriş yapınız. izin veriyorum Tik işaretini işaretleyerek giriş işlemini bitiriniz.

Yetkili işlemleri


Sadece Ana kullanıcıda bu buton gelmektedir. Ana kullanıcı müşteri numarası sonunda -1 olan kullanıcıdır. Bu butonun başka bir yetkilide daha olmasını talep edebilirsiniz. SQL durdur başlat, Şifre değiştirme, gibi işlemler bu buton ile yapılır.

Yazıcı


Bulut sistem için herhangi bir yazıcı tanıtma işlemi yapmanıza gerek yoktur.
kendi bilgisayarınızda hazırda yazdırma işlemini gerçekleştridiğiniz varsayılan yazıcı ne ise, bulut sistem sadece o yazıcıya direk gönderim sağlar. Yazıcı seçme gibi bir seçenek yoktur, tüm yazıcılarınız "Universal Printer" adı ile geçmektedir.
Word Excelden yazdırıyorum, Zirveden yazdıramıyorum: Zirve yazdırma ayarlarını kontrol ediniz.
Word excelden yazdırıyorum, PDF ten yazdıramıyorum: Explorer tarayıcı ilk açılışta güvenlik ayarları varsayılan olark seçilmelidir. Bu ayarı tekrar yapılandırmak istiyorsanız, explorer ayarlarından varsayılan yapıp, tekrar açtığınızda aynı uyarıyı verecektir. bu ayarı yaptıktan sonra PDF yazdırmayı tekrar deneyiniz.
kendi bilgisayarımdan yazdırıyorum, Bulut içinden hiç birşey yazdıramıyorum: Bulut dosyalar içinde "Yazıcı Temizle" çalıştırılarak 1 dk bekleyin ve ardından tekrar deneyiniz.

Şifre işlemleri


Alt Kullanıcı Şifre yenileme işlemlerini 1 numaralı ana kullanıcınız değiştirebilir. Ana kullanıcıların şifre yenileme işlemleri için kayıt olurken belirlemiş olduğu telefon numarasından veya mail adresinden destek istemesi gerekmektedir.

Giriş yapamıyorum


Bulut Sisteme "Web" üzerinden bağlanıyorum, fakat "YEREL" sekmesinden bağlanamıyorum: Bulunduğunuz modem üzerinden 5 defa yanlış şifre denemesi yapılmışsa ip adresiniz bu sebeple yasaklanmış olabilir. Modeminizi kapatıp açarak ip adresinizin değişmesini sağlayın. İp adresiniz sabit ise yada problem devam ediyor ise ip adresinizi bize bildiriniz.
Bulut Sisteme bağlanıyorum fakat zirve açılmıyor: SQL çalışmıyordur. Disk alanınız dolmuş olabilir. gereksiz verilerinizi siliniz veya disk arttırım talebinde bulununuz.

Diğer


Zirve lisans hatası veriyor: Zirve yazılımı arayarak -1 numaralı kullanıcınız ile bağlanarak destek isteyiniz. Veritabanı dosya hatası: eğer gün içerisinde veri girişi yaptıysanız veritabanı onar dosyasını çalıştırarak onarma işlemini deneyniz. eğer güncel veri yok ise yedekleriniz içerisinden son verilerinizi çekiniz.